Češi, českoslovenští občané a obyvatelé českých zemí popravení v Sovětském svaze

AlexiWilhelm19246.12.1951
AlleschLudwig18861937
ArosevaGertruda19092.12.1937
BalašJosef18951937
BančíkJuraj189228.6.1937
BarcalVáclav188226.2.1938
BarešJindřich18962.4.1938
BartVítězslav188415.7.1938
BednářJosef18961941
Bejag Michal19251945
BendaIvan187931.1.1938
BenešIvan188927.7.1938
BenešMichal19061941
BertigMořic190319.3.1938
BičekJan1941
BidloFrantišek188520.10.1938
BímaSergej19186.11.1940
BláhaJosef189014.10.1938
BlažekFrantišek189328.8.1937
BobkováMarie18977.7.1938
BohanskýJosef190228.9.1938
BöhmFrantišek18857.1.1938
BöhmerWilhelm190123.12.1937
BohušJosef1941
BorůvkaAntonín189428.9.1938
BraunViktor189511.9.1938
BrünVáclav189016.9.1938
BřezinaJan191416.8.1938
BuchVáclav19047.10.1938
BuksaČeněk189210.11.1938
BurešFrantišek190528.9.1938
ButnerKonstantin189325.1.1938
BystrickýJosef189429.5.1938
CserriEvžen189316.6.1938
CulekaFrantišek18891.11.1938
ČápKarel189727.9.1937
ČechJan189414.2.1938
ČermákVáclav188519.9.1938
ČernýIvan (Jan)189828.9.1938
ČernýPetr18961941
ČernýVáclav188828.9.1938
ČervenkaEduard1940
ČmelinskýVladimír19007.6.1938
ČtvrtňaJosef19004.11.1937
DeflerJemeljan189913.3.1938
DeflerVladimír188928.9.1938
DemetrovičViktor187616.6.1938
DivišJosef189317.11.1938
DlouhýJaroslav19118.2.1938
DlouhýFrantišek188928.9.1938
DlouhýJosef188511.11.1938
DluhošováMarie18929.12.1937
DobešMetoděj188516.4.1938
DohnalRichard10.12.19101938
DoležalKazimír18971941
DostálAntonín189728.9.1938
DrdaJan18901941
DřízgaAntonín189831.7.1938
DufekJaropluk187410.2.1938
DvořákLudvík19001941
DvořákPetr18921.11.1938
DvořákOleg (Oldřich)18921920
Džordževič-DellosPetr18934.10.1938
EscherAugust19201945
FialaAlexandr18921.7.1938
FialaAlexej18921938
FidlerVáclav18841941
FillerŠándor189720.5.1926
FischerAntonín190628.9.1938
FischerVáclav189928.9.1938
FischlKarel14.4.190126.9.1942
FortelkaVáclav189228.9.1938
FortelkaVladimír189728.9.1938
FrčekLeonid19047.6.1938
FrischerAbram190116.1.1938
FroněkFrantišek189528.9.1938
GaglerLudvík189725.5.1938
GajdošLeopold18935.10.1938
GalpuchAntonín191021.2.1938
GendejIvan189510.6.1938
GertnerEduard188910.9.1938
GibiecJózef190313.8.1938
GiňkoEmil19001941
GlancEmerich189129.5.1938
GláznerJosef190922.7.1937
GoldbergerVladimír189521.6.1942
GolpuchJaroslav19098.2.1938
GottwaldKonstantin19137.7.1939
GráfekVasil188331.1.1938
GretschAnton19241945
GrodelloPavel18873.3.1938
GrossVladimír189319.11.1937
HalamaVladimír189619.1.1938
HalasGeorg19027.6.1938
HalpertJakov18891938
HamalVladimír18851941
HamplMikoláš189428.9.1938
HamzaJosef190029.9.1938
HapflAlexandr189728.9.1938
HaubertJosef189110.8.1938
HavranFrantišek18911941
HedvábníkMaxim187626.3.1938
HepflJosef190428.9.1938
HirschMichal19191945
HirschmannOskar189715.3.1938
HladíkAdolf18855.10.1938
HlaváčFrantišek18901941
HofmeisterKarel18947.9.1937
HolanVáclav189828.9.1938
HolanJosef189728.9.1938
HolubUlrich190227.11.1937
HomolkaBoleslav2.9.1921
HonzíkVáclav18961941
HoraMilan18842.12.1937
HorákAlexandr190928.9.1938
HorákIvan188617.5.1938
HorákVladimír188321.9.1938
HorošákJaroslav192012.7.1945
HošekIvan18891938
HovorkaJosef190827.10.1938
HrabáňJosef18893.12.1937
HrašeIvan18801.2.1937
HrnčířBoris188217.11.1937
HromskýVladimír189622.5.1938
HřeblíkAlexandr189028.9.1938
HříbekMikuláš188626.8.1937
HůlkaJosef18841938
HummelOtto18678.5.1938
Husníková1921
HütterFrantišek189428.9.1938
ChloupekEmil189027.10.1938
ChlupáčSemjon189421.8.1933
ChmelarGejza189529.5.1938
ChorvatOndřej189121.6.1938
ChorvatŘehoř1920
ChovanecTadeáš18971941
ChytilAlois189715.11.1937
IštokAndrej18927.12.1937
JablonovskýAdalbert19171945
JahodaJosef189728.9.1938
JančišinFrantišek18943.6.1938
JanderaJosef190328.9.1938
JaníkAlois189520.5.1938
JarošVladislav18991941
JasanskýVladimír190928.9.1938
JedličkaAlexandr188429.10.1938
JelínekFrantišek186926.8.1938
JerofejevNikolaj188920.3.1952
JežekJozef19064.11.1937
JežovičFrantišek190716.9.1938
JiránekAlexandr189628.7.1938
JirsákBedřich190219.8.1937
JirsákIvan191015.9.1937
JiříčekFrantišek1941
JůnKarel189420.10.1938
KarásekFrantišek190414.4.1938
KarásekVáclav188815.10.1938
KašaRichard188523.6.1938
KašpárekFrantišek188829.10.1937
KellnerJosef189517.8.1938
Kellner-BrinskijJan16.12.19127.7.1941
Kinko1938
KleinertOta19088.10.1937
KloudaViktor188916.4.1938
KlubovVáclav189019.1.1938
KnoblochVáclav190228.9.1938
KociánAntonín190428.9.1938
KohlBohuslav18884.3.1938
KoláčekAlois15.8.1938
KolbrusKarel188717.10.1938
KomárekJiří188930.5.1920
KonečnýEmanuel18821937
KonečnýFrantišek18961942
KoníčekVasil19118.12.1937
KopeckýJosef188928.9.1938
KopeckýJosef188428.9.1938
KopřivaAntonín190829.10.1938
KornLeopold18951941
KosatíkJosef188310.3.1939
KostolníkOndruš Štefan19121945
KotačkaVasil189927.10.1938
KotíkBedřich18901942
KotinBedřich1942
KoudelkaJindřich18864.11.1938
KovalJosef18991938
KratochvílBohumil18963.6.1938
KratochvílJan18961919
KratochvílováAnelie19221941
KrauseFrantišek188915.4.1938
KrejčíVladimír189826.12.1937
KričPetr19023.9.1937
KroppJosef189722.10.1937
KroulJosef188929.5.1938
KrtilJosef189428.9.1938
KrtilIvan190628.9.1938
KrtilJosef190522.7.1938
KrutijGeorgij18981938
KřivánekJosef190628.9.1938
KřížStanislav18861941
KučeraAntonín18941938
KučeraBoris190226.2.1938
KučeraJosef190427.10.1938
KučeraAdolf190827.10.1938
KučeraVladimír189328.9.1938
KučeraJaroslav190328.9.1938
KučeraAlexandr1941
KunJosef191127.10.1938
KusákFrantišek189610.9.1938
LadaJosef18971941
LatsBernhard189212.11.1936
LaudaVáclav18977.4.1938
LedvinkaVladimír187928.9.1938
LedvinkaJosef190928.9.1938
LevákAntonín18851941
LiškaMichal188529.3.1938
LobkovicVilém18935.2.1938
Loewi-FerrencováAdelaida18991938
Loziňská-BykovaHana18994.11.1937
LulákEmanuel186928.9.1938
LulákJosef189728.9.1938
MacekVladimír190516.9.1942
MacháčekMarián18871941
MakarovAlexander18974.11.1938
MalíčekAntonín189319.10.1938
MalýJaroslav190928.9.1938
MalýVáclav18961.11.1938
MalyborskýKarel18861938
MalyborskýFrantišek19101938
MalyborskýAntonín18841938
MalyborskýTeodor18841938
MarečekJan18971941
MarekJosef18891941
MarinkovičNebojsa18989.8.1938
MarxJosef18911938
MašekJosef189416.6.1938
MašekKonstantin188329.5.1938
MatalIvan18938.10.1938
MatonovJaroslav189620.10.1938
MatulaFrantišek18922.9.1938
MatušekIvan18921941
MatušíkJosef19221942
MeineltAnton18947.4.1938
MičanJosef189519.2.1938
MicháčekOndřej188420.2.1939
MiksonVojtěch188927.2.1921
MolVáclav188628.9.1938
MoravaJan18861941
MudrákFrantišek18951938
MüllerOskar18789.8.1938
MünichRudolf19021937
MusilJosef189414.11.1937
NagyŠtefan1895
NáhlíkJosef18991941
NejedlýVladislav23.3.188310.6.1942
NekovářAlexej18964.11.1938
NeumannFranz18917.3.1939
NováčekKonstantin18901941
NovákVladimír189828.9.1938
NovákLudvík19121941
NovákOsip18908.9.1937
NovákAntonín189728.9.1938
NovákMaxmilián19091938
NovákJosef189728.9.1938
NovotnýFrantišek189628.9.1938
NovotnýTadeáš19121941
NovotnýJerofej190025.11.1937
NovotnýKarl18967.4.1938
NýdlIvan190427.10.1938
NýdlŠtěpán191427.10.1938
NyklMaxmilián189710.10.1938
OdehnalFrantišek18921938
OravecVáclav18867.8.1937
OrtVáclav188911.4.1938
PálkaStanislav18811941
PánčíkMichal189527.9.1937
PánekVavřinec188827.10.1938
PardusFrantišek18941938
PaulHermann18897.4.1938
PaušnerMichal189213.8.1937
PavelkaAmbrož19101941
PavlasAntonín18951.11.1937
PazourekAdolf190413.2.1938
PekárekJosef189610.8.1938
PercelRobert189710.6.1938
PertlVáclav191028.9.1938
PešekJan18811941
PeterecVladislav188127.8.1937
PeterleFrantišek189525.3.1938
PetrasVladislav189213.8.1938
PetrovskýJosef18961.11.1937
PetrukIgnác189813.8.1938
PetrulecAdolf18931938
PikIvan18901941
PilařVáclav188727.5.1930
PilařVladimír190528.9.1938
PillichVladimír190315.2.1938
PíšaJohan188113.8.1938
PiškoAntonín189513.4.1938
PišlVáclav189628.9.1938
PohorskýJosef8.5.1938
PohořelýEduard188019.11.1937
PokornýVáclav189728.9.1938
PokornýJosef190928.9.1938
PokornýPavel187728.9.1938
PolákViktor18968.1.1938
PopravaEvžen19141941
PotempaJozef189519.3.1938
PrachařLeopold18781941
PreisserBertold19023.6.1938
PrichRudolf18811941
ProcházkaBoris190816.8.1937
ProcházkaJaroslav190928.9.1938
ProcházkaŠtěpán19151938
ProcházkaJosef189728.9.1938
ProcházkaFrantišek18941938
ProcházkaLudvík189228.12.1937
ProcházkaVáclav19159.2.1938
ProcházkaJosef190528.9.1938
ProkopJosef19001941
ProkopStanislav191314.1.1938
PřikrylJaroslav189014.4.1938
PšeničkaVladimír188428.9.1938
PtáčekStanislav18981941
PunčochářJan187525.9.1938
RaabJiří1889
RadeckýFedor18776.9.1938
RajmVáclav189128.9.1938
RasticaJulius1875.06.1938
ReákIvan18881938
ReicheltWilhelm188916.11.1937
RemešJan189020.11.1938
RodAntonín189930.9.1922
RohlenaFrantišek189521.8.1925
RoscherFranz190328.5.1938
RoscherHugo188228.1.1938
RoštejnskýEvžen189915.9.1937
RožekBoleslav19131941
RybkaAntonín18941941
RyškaAlexandr189626.8.1937
ŘepkaAntonín18991941
ŘezníkAdam19011941
SalajPavel189416.10.1938
SalátOndřej18965.6.1938
SedlákJulius189519.2.1938
SekeraIvan18953.10.1938
SemrádStanislav189319.3.1938
SerkalBoris19064.12.1937
SeřínekMikuláš190228.9.1938
ScheffelRudolf19107.4.1938
ScheidlerOtto1874
SchillerIvan18863.11.1937
SchmidtKarl14.8.188728.5.1938
SchüchelRudolf18993.11.1937
SchulzVáclav189328.9.1938
Schulz-ReinischRobert190728.9.1938
SkaříkVáclav(Miloslav)190928.9.1938
SkaříkJan188328.9.1938
SklenářKarel189019.10.1938
SkřijevskýKarel18768.10.1937
SlavíkEmanuel18921941
SlívaStanislav18931941
SlívaEduard-Andrej18891941
SlívaŠtěpán19081938
SlívaMartin18901938
SlívaJan19001941
SlívaFrantišek18901941
SoukupOtto19011941
SoukupJosef18961938
SpadaAntonín190328.9.1938
SršeňFrantišek1932
SternGeorg189213.8.1938
StratilViktor189231.8.1933
StreitenbergHorst19021941
SukAntonín188327.10.1938
SüsmilchVladimír18948.3.1938
SvačinaJosef18901938
SvobodaJan188615.8.1938
SvobodaVáclav19031941
SýkoraJulian190820.6.1938
ŠafránekFrantišek19011938
ŠapiroJindřich19074.12.1937
ŠikMikuláš1940
ŠimáčekFerdinand189223.6.1938
ŠimonJosef189024.10.1938
ŠimroMartin1.5.190025.9.1938
ŠiplVáclav189928.9.1938
ŠkutaArtur19025.1.1938
ŠmerdaFrantišek188717.2.1938
ŠnídlJosef189328.9.1938
Šok-BoreckýGustav189714.9.1937
ŠtanglJan188429.9.1938
ŠťastnýFrantišek188428.9.1938
ŠtecVasil1910
ŠtěpAlois189928.9.1938
ŠtěpVáclav189328.9.1938
ŠtěpJosef188828.9.1938
ŠtěpánekAntonín189531.1.1942
ŠtěpánekFrantišek18944.6.1938
ŠurmanRobert190822.11.1938
ŠvadlenkaTeodor18939.11.1937
ŠvarcováBarbora18906.8.1941
TejkalJosef188028.9.1938
TěmišenkoJuraj19201945
TesařJan189713.8.1938
ThümmlerKarel189328.12.1937
TichýJosef189628.9.1938
TichýJaroslav191028.9.1938
TitinerMojžíš19027.4.1938
TokáčMatěj18947.6.1938
TomanVladimír190128.9.1938
TomanŠtěpán189528.9.1938
TomanFrantišek189728.9.1938
TomasíkFrantišek18901938
TomášJosef189228.5.1938
Toniševský1932
ToušekJosef18951938
ToužimskýAntonín189514.6.1938
TrávníčekIvan189827.10.1938
TumakVasil19044.10.1937
UrbanIvan189027.10.1938
UrbanAntonín15.10.19067.6.1938
UrbanAdam18771941
UvíraRudolf189729.5.1938
VachekIvan18801938
VajgelAdolf18931941
ValentaJan18891.11.1937
ValcharFrantišek189020.6.1938
ValijJosef189413.1.1938
VanhrovskýVilém189528.9.1938
VarchačIvan18861937
VašataKarel188814.6.1939
VaveraHarry189510.12.1937
VavroušBedřich188629.1.1938
VavřínAlexandr18931.11.1937
VavřínFrantišek1932
VeberKarel18968.11.1937
VeselovFrantišek189621.4.1938
VeselýLeo18971938
VilášekWilhelm189426.3.1938
VítFrantišek189425.11.1937
VítekAlexandr19091941
VítekFrantišek18951937
VlasákVáclav190028.9.1938
VogelAlexander188816.11.1937
VojtášekStanislav19121941
VolfJan1919
VolnýOndřej189316.2.1938
VytrvalStanislav19131941
WalterJosef19261945
WeidelRudolf19011945
WeinfurterOldřich19064.10.1938
WekJosef18937.4.1938
WernerWenzel188724.11.1937
WolfLeopold18899.8.1938
WolfVáclav18851938
ZahálkaFrantišek189422.3.1939
ZahradníkKonstantin191020.4.1938
ZajícJosef19041941
ZajíčekJaroslav190929.9.1938
ZářeckýJosef189728.9.1938
ZbuzekJaroslav18892.10.1938
ZedníkAntonín189913.2.1938
ZeigarsRudolf18911942
ZelinskýJan189620.5.1938
ZemanJosef189528.9.1938
ZemanAdolf188323.12.1937
ZemanAndreas188123.10.1937
ZichJosef19001941
ZikmundAlbert188625.4.1938
ZikmundJosef190228.9.1938
ZofVáclav188920.6.1937
ZonnbergerFerdinand19241945
ZubranskýAntonín18971938
ŽákJan19121941
ŽalmanJan189723.10.1938
ŽďárskýVáclav188711.1.1938

Pramen: Elektronická databáze České stopy v Gulagu, vzniklá v souvislosti s řešením projektu GA ČR č. 409/04/0779 a uložená ve Slezském zemském muzeu v Opavě